Koce i wiedza

Co to koc mikrofibra?

Koc mikrofibra należy obecnie do najpopularniejszych produktów na rynku. Jest ceniony przez klientów głównie ze względu na swoje właściwości. Mikrofibra wykorzystywana jest do produkcji pościeli i pozostałych tekstyliów domowych.

Koc mikrofibra należy obecnie do najpopularniejszych produktów na rynku.

Co kryje się pod pojęciem “mikrofibra”?

Mikrofibra jest sztucznie pozyskiwanym w laboratorium włóknem syntetycznym, które produkowane jest w 100% z poliestru. Często mylona jest z polarem. Posiada gęstą strukturę, która gwarantuje temu materiałowi wyjątkową wytrzymałość. Mikrofibra posiada chłonne i odporne na uszkodzenia włókna. Nie mechaci się i nie gniecie, nawet jeśli jest często użytkowana. Włókno jest odporne na rozciąganie i rozdarcia. Dodatkowo wyróżnia się następującymi cechami:

  • ma właściwości antybakteryjne,
  • nie podrażnia skóry,
  • szybko schnie,
  • łatwo dopasowuje się do różnych kształtów.
Mikrofibra jest sztucznie pozyskiwanym w laboratorium włóknem syntetycznym, które produkowane jest w 100% z poliestru.

Koc mikrofibra – czy warto w niego zainwestować?

Koce z mikrofibry to bardziej ekonomiczne w zakupie rozwiązanie niż tradycyjne koce wełniane i bawełniane. Są miłe w dotyku, a dodatkowo można je zakupić w różnych wzorach i kolorach. Z uwagi na wysoką chłonność i przepuszczalność powietrza koce z mikrofibry doskonale utrzymują ciepło i pozwalają skórze oddychać. Wyroby z mikrofibry, oprócz swojej podstawowej funkcji, mogą także stanowić dekorację wnętrza. W wielu sytuacjach pełnią funkcję narzuty na łóżko lub fotel. Koc z mikrofibry to okrycie, które jest lekkie i pomaga szybko się ogrzać. Wysoka wytrzymałość koca sprawia, że przetrwa wiele lat, a jego walory estetyczne nie ulegają zmianie.

Koc mikrofibra to bardziej ekonomiczne w zakupie rozwiązanie niż tradycyjne koce wełniane i bawełniane.

Jak dbać o koce z mikrofibry?

Aby koce z mikrofibry zachowały swoje walory na dłużej, warto je odpowiednio pielęgnować. Koce z mikrofibry powinno się prać w temperaturze, którą zaleca producent na metce produktu. Wyrobów z mikrofibry nie można suszyć za pomocą suszarek automatycznych i nie powinno się ich prasować. Ponadto nie wolno ich prasować. Regularne pranie koca i stosowanie się do wskazówek producenta pozwoli zachować koc z mikrofibry w idealnym stanie przez wiele lat.

Napisz komentarz