Pielęgnacja

Co zrobić, żeby koc nie zostawiał kłaczków?

Chłodne jesienne i zimowe wieczory sprawiają, że coraz częściej sięgamy po ciepły koc. Intensywne użytkowanie pledu wpływa na jego stan, szczególnie w sytuacji, kiedy koc pełni dodatkowo funkcję narzuty. Jeśli odpowiednio o niego zadbamy, pozostanie z nami na dłużej i nie będzie zostawiał kłaczków.

Jeśli odpowiednio zadbamy o koc, unikniemy kłaczków i pozostanie z nami na dłużej.

Jakie koce nie pozostawiają po sobie kłaczków?

Na pilingowanie najbardziej podatne są koce wełniane, głównie te wyprodukowane z wełny owczej. Włókna wełniane, które podczas użytkowania wychodzą na zewnątrz, na skutek tarcia zamieniają się w małe kuleczki. Kłaczki pozostają na różnych powierzchniach, bardzo często na noszonej odzieży. Można się ich pozbyć używając do tego celu specjalnej golarki.

Pranie koców

Koc często staje się siedliskiem kurzu i innych zanieczyszczeń. To, w jaki sposób będziemy czyścić koc, determinuje materiał użyty do jego produkcji. Nieodpowiednie pranie pledów sprawia, że pojawiają się kłaczki. Większość koców może być prana w pralce, ale zawsze należy stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na metce produktu. Ręczne pranie również jest skutecznym sposobem na utrzymanie koca w czystości, ale nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności w usunięciu zabrudzeń.

Nieodpowiednie pranie pledów skutkuje ich mechaceniem i pozostawianiem kłaczków.

Suszenie koców

Wbrew pozorom metoda suszenie koca jest równie ważne, jak sposób jego prania. Pledy powinny być suszone na płasko. Ze względu na fakt, że koce są podatne na rozciąganie, nie wolno ich wieszać pionowo. Wieszając mokre pledy, należy umieścić je z dala od źródeł ciepła, czyli np. kaloryferów. Do suszenia koców nie powinno używać się suszarki elektrycznej.

Jak uniknąć mechacenia się koców?

W przypadku pledów wełnianych pilingowanie jest właściwie ich cechą, a nie wadą fabryczną. Jeśli chodzi o pozostałe koce, to, aby uniknąć ich mechacenia, warto postawić na produkty najwyższej jakości. Wysokogatunkowe koce, produkowane z najlepszych materiałów, dostępne są w sklepie internetowym koceo.pl. Oprócz podstawowego przeznaczenia, stanowią również doskonałe uzupełnienie każdego wnętrza. Produkty z asortymentu sklepu internetowego Koceo z powodzeniem sprawdzą się także w roli narzuty.

W celu uniknięcia powstawania kłaczków warto postawić na produkty najwyższej jakości. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz