Aktualności

Koce Allegro – Jak odnaleźć się w zalewie ofert

Aktualnie asortyment koców na Allegro obejmuje prawie 100 tysięcy produktów w różnych wariantach i wersjach kolorystycznych.

Allegro jest największą platformą e-commerce w Polsce, która daje możliwość przeprowadzania transakcji handlowych. Dzięki niej użytkownicy mogą wystawiać przedmioty na sprzedaż w formie licytacji bądź za ustaloną z góry cenę. Allegro zapewnia bezpieczeństwo transakcji. Zarówno kupującego, jak i sprzedającego można w łatwy sposób zweryfikować za pomocą publikowanych w systemie komentarzy.

Jak działa Allegro?

Allegro oferuje przede wszystkim szybkie zakupy online. W sprzedaży na tej platformie dostępne są produkty praktycznie z każdej dziedziny życia, w tym artykuły wyposażenia wnętrz. Allegro gromadzi miliony użytkowników, ale wyróżnia się spośród innych tego typu platform tym, że oferuje zakup interesujących produktów zazwyczaj w przystępnych cenach. Najlepszym sposobem na robienie zakupów na Allegro jest określenie na samym początku, co nas interesuje. Po wpisaniu nazwy poszukiwanego przedmiotu wbudowane filtry oraz funkcja sortowania. Niewątpliwie ułatwia to wybranie odpowiedniego produktu spośród setek różnych ofert ze wszystkich kategorii.

Produkty, które widzimy na Allegro często wystawiane są przez mniejsze lub większe sklepy internetowe. Warto sprawdzić, czy bezpośrednio na stronie takiego sklepu wybrany przez nas produkt nie jest tańszy. W wielu przypadkach sklepy podnoszą ceny swoich produktów wystawianych na Allegro, aby odzyskać prowizję którą muszą zapłacić platformie.

Koce Allegro – oferta

Według przeprowadzanych badań, akcesoria i produkty do domu oraz ogrodu, w tym również koce, stanowią niemal 75% kupowanych na tej platformie artykułów. Jak wiadomo, koc kocowi nierówny, a ich oferta na Allegro jest bardzo rozbudowana. Aktualnie asortyment koców na Allegro obejmuje prawie 100 tysięcy produktów w różnych wariantach i wersjach kolorystycznych. Można je kupić zarówno na zasadzie licytacji, jak i poprzez opcję „Kup teraz”.

KOCEO - Największy Wybór Koców i Pledów w Polsce
Reklama

Allegro koce – rodzaje produktów w ofercie

Allegro oferuje chyba wszystkie możliwe i dostępne w sprzedaży rodzaje koców, poczynając od tradycyjnych okryć na chłodne wieczory, poprzez artykuły piknikowe, a na elektrycznych kocach kończąc. Do dyspozycji klientów są też różne rozmiary, tak więc można dopasować produkt do swoich indywidualnych potrzeb. W ofercie platformy sprzedażowej Allegro można znaleźć:

 • koce akrylowe,
 • koce bawełniane,
 • koce jedwabne,
 • koce z mikrofibry,
 • koce polarowe,
 • koce poliestrowe,
 • koce welurowe,
 • koce wełniane,
 • koce wykonane z innych materiałów.

Najważniejsze jest jednak umiejętność dobrego wyselekcjonowania, który z oferowanych produktów jest odpowiedni dla nas. Przy takiej ilości produktów może to być nie lada wyzwanie.

Zalety kupowania koców na Allegro

Koce Allegro - Jak odnaleźć się w zalewie ofert
Zalety kupowania na Allegro to min. szybkość i wygoda bez wychodzenia z domu, dostawa do domu, darmowy zwrot produktów.  (Fot.: Susan Wilkinson)

Kupowanie produktów przez Internet, w tym również koców, jest bardzo wygodne, przede wszystkim dlatego, że mamy możliwość porównywania ich cen. Co więcej, dzięki możliwościom tej platformy handlowej, wymiany i zwroty, a także reklamacje zakupionych produktów są łatwe do zrealizowania. Procedura jest właściwie bardzo podobna do sklepu stacjonarnego, z tym, że nie trzeba osobiście oddawać produktu, a jedynie odesłać go pocztą lub kurierem z dołączonym wypełnionym drukiem. Korzyści płynące z zakupów koców na Allegro są następujące:

 • szybkość i wygoda – bez konieczności chodzenia po sklepach i stania w kolejkach,
 • niższe ceny – choć ostatnio coraz rzadziej ze względu na wyższe prowizje jaką Allegro narzuca sprzedawcom,
 • kody rabatowe,
 • możliwość zrobienia zakupów o dowolnej porze,
 • porównywanie cen podobnych produktów,
 • dostawa prosto do domu,
 • darmowy zwrot produktów.

Koce Allegro – jak kupować?

Aby znaleźć koce na Allegro, wystarczy po prostu w pasek wyszukiwania wpisać słowo „koc”. Można te produkty odszukać także poprzez kategorię Dom i Ogród, następnie podkategorię Pościele i koce, a jeszcze niżej – Koce i narzuty. Poszukiwanie odpowiedniego produktu najlepiej rozpocząć od wyboru materiału, z którego ma być wykonany koc oraz jego rozmiaru. Istotną kwestią jest również wybór oferty (licytacja lub „Kup teraz”) i stanu przedmiotu (nowy czy używany). Istnieje również możliwość wyboru przedziału cenowego, tak aby niepotrzebnie nie oglądać artykułów, które są poza naszym zasięgiem finansowym. Warto pokusić się o wybór oferty Allegro Lokalnie, aby móc zakupiony produkt odebrać nawet tego samego dnia. Należy jeszcze podkreślić, że kupujący, dzięki Allegro, ma możliwość wyszukiwania artykułów zgodnie z okazją, czyli np., jeśli wpiszemy „koc na prezent”, wyświetli się lista produktów, które będą pasować do tej okoliczności.

Allegro koce – cena

Koce Allegro - Jak odnaleźć się w zalewie ofert
Koszt zakupu koców na Allegro, podobnie jak w każdym innym sklepie internetowym, uzależniony będzie niewątpliwie od materiału, z którego są wykonane oraz od ich wymiarów. (Fot.: Dnessa Franklin)

Produkty, które widzimy na Allegro często wystawiane są przez mniejsze lub większe sklepy internetowe. Warto sprawdzić, czy bezpośrednio na stronie takiego sklepu wybrany przez nas produkt nie jest tańszy. Często tak właśnie jest, gdyż sprzedawcy na Allegro płacą prowizję od sprzedaży swoich produktów. W wielu przypadkach taka prowizja wynosi 15% i sprzedawcy próbują tą prowizję odzyskać podnosząc cenę produktów. Koszt zakupu koców na Allegro, podobnie jak w każdym innym sklepie internetowym, uzależniony będzie niewątpliwie od materiału, z którego są wykonane oraz od ich wymiarów. Ceny koców na Allegro przedstawiają się następująco:

 • koce akrylowe – 30-1250 zł,
 • koce bawełniane – 60-800 zł,
 • koce jedwabne – 30-250 zł,
 • koce z mikrofibry – 15-60 zł,
 • koce polarowe – 10-500 zł,
 • koce poliestrowe – 10-70 zł,
 • koce welurowe – 20-300 zł
 • koce wełniane – 100-2150 zł
 • wykonane z innych materiałów – 15-95 zł.

Jeśli chodzi o licytacje koców, to oferty zaczynają się już od ceny 1 zł.

Napisz komentarz