Koce i wiedza

Narzuta na kanapę – Jaką najlepiej wybrać?

Podpowiadamy, czym się kierować, wybierając narzutę na kanapę.

Narzuta na kanapę to element dekoracyjny, dzięki któremu w szybki i prosty sposób możemy nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Wybór odpowiedniej narzuty nie powinien jednak opierać się wyłącznie na naszym guście, lecz uwzględniać również jej walory praktyczne, a przede wszystkim jakość materiału, z którego została ona wykonana. Podpowiadamy, czym się kierować, wybierając narzutę na kanapę.

Dopasuj narzutę do stylu

Wybierając dodatki do naszego wnętrza dbamy o to, aby współgrały one z wystrojem – stanowiły jego uzupełnienie lub nadawały wyrazisty akcent. Podobnie jest z doborem narzuty na kanapę.

Jeśli zależy nam na tym, aby nadać wnętrzu ciepłego, rodzinnego klimatu, doskonałym wyborem będzie tkana narzuta na kanapę w stylu skandynawskim – wykonana z miłej w dotyku, ciepłej wełny. Wszelkie beże, złamana biel czy pastelowe odcienie sprawią, że nasza kanapa będzie nie tylko funkcjonalnym meblem, ale również miejscem, które da nam poczucie bezpieczeństwa, a także pozwoli poczuć się komfortowo i rodzinnie.

Szukając odpowiedniej narzuty do minimalistycznego, surowego wnętrza, możemy postawić na tę o mocniejszej kolorystyce lub o wzorzystym deseniu, które pozwolą wyróżnić ten element i sprawią, że nasza kanapa stanie się istotnym elementem aranżacji.

Narzuta może nam również służyć jako swego rodzaju „wyciszenie” chaotycznego wnętrza. Jeśli bowiem pomieszczenie pełne jest kolorów, dekoracji oraz mebli i dodatków w niejednolitej stylistyce, za pomocą stonowanej, jednokolorowej narzuty nadamy wnętrzu ład i porządek oraz przywrócimy harmonię.

Nadaj drugie życie swojej kanapie

Za pomocą narzuty możemy również sprawić, że nasza stara, dotknięta zębem czasu kanapa, zyska zupełnie nowy, odświeżony wygląd. Pod narzutą możemy bowiem ukryć pewne mankamenty i ślady zużycia mebla, jak przetarcia, dziury czy trudne do usunięcia zabrudzenia. Narzuta doskonale je zakamufluje i sprawi przy tym, że kanapa zyska walory estetyczne.

Zmieniając aranżację danego pomieszczenia, nie musimy zatem inwestować w nową, pasującą do naszej wizji, kanapę, gdyż wystarczy nadać jej pożądany wygląd właśnie za pomocą odpowiednio dopasowanej narzuty.

Narzuta na kanapę – jakość na lata

Narzuta na kanapę – Jaką najlepiej wybrać - Koce.Info
Jeśli chcemy, aby służyła nam ona przez wiele lat, warto postawić na wysokogatunkowe tkaniny. (Fot. Jordan Bigelow on Unsplash)

Decydując się na zakup narzuty na kanapę warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego została ona wykonana. Jeśli chcemy, aby służyła nam ona przez wiele lat, warto postawić na wysokogatunkowe tkaniny, które gwarantują wytrzymałość, odporność na zniszczenia oraz łatwo utrzymać je w czystości. Doskonałym wyborem, spełniającym te kryteria, jest zakup narzuty wełnianej, która świetnie sprawdzi się jako stylowe nakrycie kanapy w salonie.

Możemy także postawić na narzutę bawełnianą, która będzie idealnym okryciem na sofę, która często narażona jest na zabrudzenia, na przykład podczas zabaw dzieci czy przebywania na niej zwierząt. Narzutę bawełnianą możemy z łatwością wyprać w pralce zgodnie z zaleceniami producenta usuwając z niej brud bez konieczności stosowania agresywnych, chemicznych środków.

Narzuta na kanapę to doskonały sposób na dodanie wnętrzom charakteru. Kierując się powyższymi wskazówkami, wybór idealnej narzuty z pewnością będzie łatwiejszy i zgodny z naszymi potrzebami.

Napisz komentarz