Koce i wiedza

Ciepły koc – ważna inwestycja na zbliżające się chłody!

W obliczu kryzysu energetycznego i niepewności co do kosztów ogrzewania warto zainwestować w ciepły koc.

Pomimo widocznego coraz bardziej ocieplenia klimatu jesień i zima w naszym kraju nadal bywają chłodne. W obliczu kryzysu energetycznego i niepewności co do kosztów ogrzewania warto zainwestować w ciepły koc. Jeśli jesteśmy zmuszeni do oszczędzania na kosztach ogrzewania, inwestycja w koc wydaje się być wręcz koniecznością. Dowiedz się gdzie najlepiej kupić i jaki koc wybrać na nadchodzący sezon jesiennozimowy.

Do dyspozycji klientów jest mnóstwo produktów, ale wybierając odpowiedni koc na jesień, czy zimę, warto zwrócić uwagę na jego jakość. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup koców u sprawdzonych dostawców. Sklep Koceo to renomowany sprzedawca pledów i narzut, który zaopatruje w swoje produkty odbiorców indywidualnych oraz biznesowych. W swojej ofercie posiada koce różnych marek, w tym renomowane produkty marki Red Lychee, cenione na całym świecie. Właśnie z myślą o wyjątkowo niepewnej zimie w Koceo przygotowano specjalną ofertę.

Ciepły koc z wełny i kaszmiru

Pledy, produkowane z różnych rodzajów wełny lub z kaszmiru, to najwyższej jakości wyroby dostępne w sprzedaży. Surowce te wyróżniają się szlachetnością, a jednocześnie są miłe w dotyku. Koce wełniane wykazują sporo zalet – pochłaniają, a zarazem odprowadzają wilgoć, nie mechacą się szybko i są wyjątkowo trwałe. Podobnie, jak koce kaszmirowe, zapewniają odpowiednie ciepło.

Koce wełniane i kaszmirowe sprawdzają się idealnie zimą, ale mogą być użytkowane również latem. Najlepiej wybierać produkty z wykończeniem, ponieważ nie strzępią się i zdecydowanie lepiej wyglądają. Posiadacze koców wełnianych i kaszmirowych muszą pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Nie powinno się ich prać w pralce i warto je suszyć na płasko.

Ciepłe koce wełniane i koce wykonane z miękkiej wełny Merino z domieszką kaszmiru są domeną firmy Red Lychee. To firma, która od wielu lat uchodzi za jedną z najlepszych marek wśród koców i pledów.

Ciepłe pledy bawełniane

To produkty cieszące się sporą popularnością ze względu na doskonały stosunek ceny do jakości. Im grubszy pled bawełniany, tym więcej ciepła jest w stanie zapewnić. Na nadchodzącą zimę warto wybrać koc o grubym splocie. Koce bawełniane są cenione również ze względu na to, że są przyjazne dla alergików, w przeciwieństwie do produktów wełnianych.

Gwarancją jakości będzie wybór koca z oferty renomowanego i cenionego na rynku dostawcy, jakim jest firma Koceo.

Koce ze stuprocentowej bawełny są dosyć ciężkie i czasami zdarza się, że w procesie produkcyjnym wzbogaca się je domieszką akrylu, ponieważ materiał ten dodaje produktowi lekkość. Koce bawełniane mogą być prane w pralkach, ale maksymalnie w temperaturze 30℃. Jedna z największych kolekcji koców wykonanych z najdoskonalszej 100% bawełny jest kolekcja Koceo Cottonlink.

Koce akrylowe, poliestrowe i nylonowe

Akryl, poliester i nylon są niejako alternatywą dla bawełny, czy wełny przy produkcji ciepłych koców. Pomimo tego, że są to materiały syntetyczne, to wykazuje wiele cech podobnych do surowców pochodzenia naturalnego. Koce, wykonane z akrylu, są polecane alergikom. Nie można jednak zapominać o tym, że są pochodną plastiku i dlatego nie przepuszczają powietrza. Są za to dużo tańsze od tych naturalnych. Można je prać w pralkach, szybko schną i są łatwe w przechowywaniu. Koce akrylowe są całkiem trwałe, jednak bardziej się mechacą wraz z upływem czasu.

Warto zwrócić uwagę na koce wełniane wełniane z domieszką akrylu, nylonu lub poliestru. Takie koce wykazują wiele cech koca wełnianego, jednak domieszka materiału syntetycznego je zmiękcza. Takie koce są zazwyczaj, miękkie delikatne i zarazem bardzo ciepłe. Ważne jest jednak to, żeby taka „domieszka” nie przekraczała 50%, gdyż walory surowca naturalnego prawie całkowicie zanikają.

Jedną z najciekawszych propozycji na rynku jest kolekcja Koceo Velvet. To idealne połączenie najlepszej jakości wełny owczej (50%) i akrylu (50%). Są one miękkie, przytulne, a zarazem świetnie nas ogrzewają. Koce w kolekcji Koceo Velvet występują w wielu rozmiarach, a te największe (220x240cm lub 190x220cm) doskonale sprawdzą się jako narzuty na łóżko. W skład kolekcji wchodzą też poduszki w romiarze 50x50cm w wypełnieniem z 100% gęsiego pierza.

Napisz komentarz