Koce i wiedza

Z jakiego materiału są najlepsze koce?

Nadchodząca zima wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Sposobów na ogrzanie się w zaciszu domowym jest mnóstwo. Do wyboru mamy różnego rodzaju koce, które charakteryzują się rozmaitymi właściwościami. Najlepszy w tej sytuacji będzie ciepły, wełniany koc, który sprawi, że chłodne wieczory nie będą stanowić dla nikogo problemu.

Najlepszy w tej sytuacji będzie ciepły, wełniany koc, który sprawi, że chłodne wieczory nie będą stanowić dla nikogo problemu.

Dlaczego wełniane koce są najlepsze?

Wełna to surowiec, który posiada wiele walorów. Przede wszystkim to włókno pochodzenia naturalnego, które pokryte jest tłuszczem zwierzęcym – lanoliną. Dzięki temu koce wełniane są odporne na przenikanie patogenów i polecane alergikom. Podczas użytkowania wymaga właściwie tylko częstego wietrzenia, ze względu na wysoka przewiewność. Elastyczność włókien wełnianych sprawia, że koce, produkowane z tego surowca, nie gniotą się i zachowują swój pierwotny kształt. Ponadto za zaletę wełny uważa się fakt, że doskonale chłonie wilgoć. Niektórzy przypisują jej również właściwości zdrowotne – łagodzi bóle stawów i kręgosłupa, a także jest w stanie zminimalizować nerwobóle. Koce wełniane zapobiegają przegrzewaniu się i pomagają zachować organizmowi stałą temperaturę.

Wełniane koce zapobiegają przegrzewaniu się i pomagają zachować organizmowi stałą temperaturę.

Wełniany koc z domieszką materiałów syntetycznych

Dla niektórych osób koce wełniane mogą być nieprzyjemne w dotyku. W takim przypadku warto sięgnąć po produkt wełniany z domieszką akrylu lub włókien poliamidowych. Ważne, aby zawartość materiału syntetycznego nie przekraczała 20% składu. Taki produkt będzie zachowywał właściwości koca ze stuprocentowej wełny, a jednocześnie stanie się miększy i delikatniejszy.

Najlepsze koce wełniane marki Red Lychee

Pledy marki Red Lychee to wyroby najwyższej jakości, wybierane wyłącznie przez wymagających klientów. Do ich produkcji użyto wysokogatunkowej wełny oraz kaszmiru. Odpowiednio wyselekcjonowane włókna oraz precyzja wykonania sprawiają, że koce marki Red Lychee są wyjątkowo przytulne, miękkie oraz bardzo ciepłe. Produkty Red Lychee to nie tylko gwarancja komfortu cieplnego, ale również idealny dodatek do każdego wnętrza.

Koce wełniane Red Lychee to nie tylko gwarancja komfortu cieplnego, ale również idealny dodatek do każdego wnętrza. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz