Koce i wiedza

Czy koc z mikrofibry jest dobry?

Dobry koc to kwestia indywidualna, uzależniona od konkretnych oczekiwań użytkownika. Każdy z nas ma inne preferencje względem tego produktu, a wybór najlepszego pledu wcale nie musi być prostym zadaniem. Dla osób, które poszukują niedrogiego koca na zimę, mikrofibra będzie najlepszym rozwiązaniem.

Kilka słów o mikrofibrze

Mikrofibra jest stosunkowo nowym materiałem. To mieszanka włókien poliestrowych oraz nylonowych, która jest około trzydziestu razy cieńsza od bawełny. Wykorzystywana jest w różnych dziedzinach życia, ale w ostatnich latach stała się popularna jako materiał stosowany do produkcji koców. Miniaturowe włókna mikrofibry przekładają się na przepuszczalność materiału i tym samym na przewiewność koca. Co więcej, mikrofibra jest odporna na rozciąganie i odkształcenia. Ponadto jest w stanie absorbować wodę i szybko ją odparowuje.

Mikrofibra to mieszanka włókien poliestrowych oraz nylonowych, która jest około trzydziestu razy cieńsza od bawełny.

Czy koce z mikrofibry są dobre?

Koce z mikrofibry to doskonałe połączenie funkcjonalności z niebanalnym stylem. Dostępne są w sprzedaży w różnych wzorach i kolorach. Koce z mikrofibry cechuje lekkość i przewiewność, dlatego też z powodzeniem można je użytkować przez cały rok. Latem mogą być dodatkiem podczas drzemki, a zimą zapewnią nam odpowiedni komfort cieplny. Koce z mikrofibry są wyjątkowo miękkie, lekkie i przyjazne w dotyku. Stanowią idealny wybór dla alergików, ponieważ nie powodują żadnych uczuleń, a dodatkowo mikrofibra tworzy swego rodzaju barierę przed patogenami. Chociaż wydają się być cienkie, to posiadają świetnie właściwości termoizolacyjne. Koce z mikrofibry wyróżniają się wysoką trwałością i mogą być bez problemu prane w pralce.

Koc z mikrofibry to doskonałe połączenie funkcjonalności z niebanalnym stylem.

Jak dbać o koce z mikrofibry, aby zachowały swoje właściwości?

Mikrofibra, nawet po częstym praniu, nie ulega uszkodzeniu. Aby jednak koc z mikrofibry zachował swój pierwotny wygląd, powinno się go prać w temperaturze 40℃. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące pielęgnacji koca z mikrofibry znajdują się na metce produktu. Należy jednak pamiętać o tym, że koce, wykonane z mikrofibry, nie mogą być suszone automatycznie.

Aby koc z mikrofibry zachował swój pierwotny wygląd, powinien być prany w temperaturze 40℃. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz