Pielęgnacja

Jak prać koce?

Chyba każdy z nas ma swój ulubiony koc, który leży na kanapie i jest używany na co dzień. Wraz z upływem czasu koce się brudzą, więc niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jak je prać.

Wraz z upływem czasu koce się brudzą, więc niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jak je prać.

Jak prać koce polarowe?

Polar jest jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji koców. Ceniony jest ze względu na wyjątkową miękkość. Jeśli nie zostanie odpowiednio wyprany, może łatwo stracić kolor lub rozpaść się po kilku praniach. Aby zapewnić trwałość koca polarowego, należy pamiętać o:

  • praniu w zimnej wodzie na delikatnym programie, ponieważ zbyt wysoka temperatura może być przyczyną uszkodzenia włókien,
  • używaniu niewielkiej ilości detergentu, ponieważ jego nadmiar przykleja się do włókien i pozbawia ich miękkości,
  • unikaniu wybielacza, który uszkadza włókna polaru i barwnik koca,
  • suszeniu koca polarowego w średniej temperaturze, ponieważ wysoka temperatura powoduje kurczenie się i zwijanie koca,
  • unikaniu prasowania, które może stopić włókna polaru.
Aby zapewnić trwałość koca polarowego, należy wiedzieć, jak je prać.

Jak prać wełniane koce?

Wełna jest cenionym włóknem, ponieważ zapewnia doskonałą wentylację i przewiewność. Pomaga utrzymać ciepło zimą i chłód latem, a także izoluje od wilgoci. Wełna jest znana z kurczenia się i filcowania, dlatego, piorąc koc wełniany, należy wykonać następujące czynności:

  1. Przed praniem połóż wełniany koc na podłodze i delikatnie wyczesz go szczotką do tkanin z miękkim włosiem, aby usunąć zanieczyszczenia, które mogą utknąć we włóknach.
  2. Sprawdź metkę produktu, aby zobaczyć, czy koc można prać w pralce. Jeśli pierzesz w pralce, użyj zimnej wody i łagodnego detergentu. Podczas prania ręcznego używaj łagodnego detergentu.
  3. Jeśli pierzesz w pralce, włącz program dedykowany wełnie. Jeśli pierzesz ręcznie, dokładnie wypłucz i delikatnie wyciśnij wodę z koca.
  4. Najlepiej, aby wełniane koce suszyły się na wewnątrz, z dala od okien, ponieważ ciepło promieni słonecznych może powodować kurczenie się lub filcowanie.

Wytrzymałe koce w ofercie sklepu internetowego Koceo

Słabej jakości koce potrafią rozpaść się po zaledwie kilku praniach. Dlatego też warto zainwestować w koc, który będzie nam służył przez długi czas. Koce i pledy, dostępne na stronie internetowej koceo.pl, charakteryzują się najwyższą jakością i wytrzymałością. Powstają z wyselekcjonowanych materiałów, które gwarantują ich trwałość. Koceo oferuje starannie wykonane koce i pledy, które nawet po kilku praniach zachowują swój pierwotny stan.

Koceo oferuje starannie wykonane koce i pledy, które nawet po kilku praniach zachowują swój pierwotny stan. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz