Koce i wiedza

Koce rodem ze Skandynawii

Skandynawowie doskonale wiedzą, co zrobić, żeby przetrwać zimę. Wełniane skarpety, sweter, koc, kominek oraz kubek ciepłej herbaty to idealny pomysł na mroźne wieczory. Naturalne, a zarazem estetyczne produkty, pochodzące z tej części Europy, to element wyróżniający styl skandynawski.

Koce ze Skandynawii to naturalne, a zarazem estetyczne produkty.

Koc w stylu skandynawskim, czyli jaki?

Inspiracją do produkcji koców skandynawskich jest otaczający mieszkańców krajobraz – góry oraz zalesione doliny. Koce rodem ze Skandynawii najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów (głównie wełny i bawełny) i tkane ręcznie. Koce skandynawskie nie występują w krzykliwych kolorach, dominują tutaj barwy natury. Jeśli chodzi o design, to królują geometryczne wzory. Koce w skandynawskim stylu są bardzo ciepłe i wystarczająco duże, aby ogrzać podczas mrozów. To produkty, które będą służyć przez długi czas. Można je wykorzystać również jako element dekoracyjny wnętrza w postaci narzuty na łóżko, kanapę lub fotel.

Koce rodem ze Skandynawii najczęściej wykonane są z naturalnych materiałów (głównie wełny i bawełny) i tkane ręcznie.

Koce w Skandynawii stały się tradycją

W Skandynawii koc jest niemal pewnikiem, jeśli chodzi o pomysł na prezent. Koc na prezent można zakupić podczas tradycyjnych jarmarków świątecznych, gdzie lokalni wytwórcy sprzedają swoje wyroby. Zamiast standardowych podarunków w postaci słodyczy, kosmetyków czy alkoholu, Skandynawowie obdarowują się nawzajem kocami. W norweskich czy szwedzkich domach zazwyczaj znajduje się kilkanaście koców różnego rodzaju. W Polsce koce w stylu skandynawskim z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem. Trend utrzymuje się nie tylko za sprawą popularności aranżacji wnętrz w tym stylu. Mroźna zima i wysokie ceny za ogrzewanie zmuszają Polaków do zakupu grubych, wełnianych pledów.

Wnętrze w stylu skandynawskim

Styl skandynawski z roku na rok zyskuje nowych sympatyków, co spowodowane jest jego prostotą i funkcjonalnością. Wnętrze w stylu skandynawskim jest jasne i estetyczne, a wełniane dodatki sprawiają, że staje się bardziej przytulne. Ponadto wyróżnia się dużą ilością poduszek i koców, które są niezastąpionym elementem podczas chłodnych wieczorów. Ich głównym zadaniem jest ogrzanie użytkownika, ale jednocześnie ocieplenie surowych skandynawskich aranżacji. Styl skandynawski cieszy się także popularnością w polskich domach, dlatego też coraz więcej osób wybiera do swoich domów ciepłe, naturalne koce.

Wnętrze w stylu skandynawskim jest jasne i estetyczne, a wełniane dodatki sprawiają, że staje się bardziej przytulne.

Koce w stylu skandynawskim w ofercie sklepu Koceo

Internetowy sklep Koceo w swoim asortymencie prezentuje różne rodzaje koców. Do dyspozycji klientów są wyjątkowe koce skandynawskie, produkowane z najwyższej jakości wełny. Pledy są niezwykle delikatne i miłe w dotyku. Ich ciekawy design z pewnością nada wnętrzu wyjątkowego charakteru, jeśli zostaną wyeksponowane w formie narzutu na kanapę czy fotel. Koce skandynawskie, dostępne w asortymencie sklepu, mogą być idealnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Sklep Koceo nieustannie poszerza swoją ofertę o nowe produkty, więc każdy znajdzie odpowiednią opcję dla siebie. W razie wątpliwości przy wyborze produktu na stronie www.koceo.pl można znaleźć wiele ciekawych inspiracji i porad.

Do dyspozycji klientów sklepu Koceo są wyjątkowe koce ze Skandynawii, produkowane z najwyższej jakości wełny. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz