Koce i wiedza

Jaka powinna być gramatura koca?

Gramatura koca jest uzależniona od rodzaju materiału, którego użyto do jego produkcji. Determinuje ją również grubość i ciężar włókien. Znając gramaturę pledu, kupujący będzie miał wiedzę o grubości produktu oraz o tym, ile ciepła będzie w stanie mu zapewnić.

Definicja gramatury koca

Pod pojęciem gramatura koca kryje się ciężar 1 m2 materiału, wyrażony w gramach. Innymi słowy – to waga kawałka tkaniny o wymiarach 1 m x 1 m. Gramatura koca informuje zatem o jego grubości.

Wysoka gramatura wcale nie oznacza wysokiej jakości

Wysoka gramatura pledu nie musi się wcale przekładać na jego jakość. O trwałości i wytrzymałości produktu decyduje przede wszystkim materiał, z którego koc został wykonany. W przypadku koców bawełnianych gramatura odgrywa istotną rolę, ponieważ determinuje grubość koca, a tym samym – ilość ciepła, które może nam zapewnić.

Wysoka gramatura koca nie musi się wcale przekładać na jego jakość. (fot. www.koceo.pl)

Jaką gramaturę powinien mieć koc, aby zagwarantować nam ciepło?

Najprościej rzecz ujmując – im wyższa gramatura koca, tym lepiej. Pledy o wysokiej gramaturze są na ogół bardziej mięsiste. Należy jednak pamiętać, że pledy o wysokiej gramaturze będą dodatkowo ciężkie. Ponadto warto mieć na uwadze fakt, że gramatura gramaturze nierówna. Bawełniany koc o takiej samej gramaturze, jak wełniany, może być od niego o wiele cięższy. Cienki koc to taki, którego gramatura nie przekracza 200 g/m2. Gramatura pledów wełnianych najczęściej wynosi 340g/m2. Z kolei wartość gramatury 450 g/m2 świadczy o grubym kocu o znacznej wadze fizycznej.

Najprościej rzecz ujmując – im wyższa gramatura koca, tym lepiej. (fot. www.koceo.pl)

Koce marki Red Lychee o wysokiej gramaturze

Marka Red Lychee łączy w sobie najwyższą jakość materiałów, dbałość o szczegóły oraz niebanalny design. Do produkcji koców wykorzystuje najszlachetniejsze surowce o wysokiej gramaturze. Dzięki temu do dyspozycji klientów są wysokogatunkowe produkty, które zapewniają odpowiedni komfort cieplny. Mowa tutaj przede wszystkim o kocach produkowanych ze skandynawskiej wełny owczej lub wełny nowozelandzkiej. Asortyment grubych koców marki Red Lychee dostępny jest w sklepie internetowym Koceo.

Asortyment koców o wysokiej gramaturze marki Red Lychee dostępny jest w sklepie internetowym Koceo. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz