Koce i wiedza

Z czego wybrać koc?

Dodatkowe okrycie w zimowe wieczory wydaje się niezastąpionym rozwiązaniem. Koce, oprócz tego, że pomagają nam się ogrzać, mogą pełnić również inne funkcje. Świetnie sprawdzają się jako narzuta na łóżko lub kanapę. Jeśli jednak poszukujemy pledu, który ma nam przede wszystkim zapewnić komfort cieplny, warto zwrócić uwagę na surowiec, z którego jest wyprodukowany.

Co wpływa na wybór rodzaju koca?

Wybór koca powinien być podyktowany głównie indywidualnymi preferencjami. Inny koc sprawdzi się w przypadku osoby dorosłej, a inny w przypadku dziecka. Ponadto, poszukując idealnego koca, warto zastanowić się, czy użytkownik nie jest alergikiem. Dla niektórych użytkowników idealnym wyborem będzie koc wełniany, podczas gdy inni nie będą w stanie znieść gryzącej wełny.

Zastanawiając się, z czego wybrać koc, należy wziąć pod uwagę to, kto będzie z niego korzystał.

Z czego wybrać koc?

W sprzedaży występuje szeroka gama koców, do produkcji których użyto różnych materiałów. Do dyspozycji klientów są zarówno pledy naturalne, jak i koce produkowane z włókien syntetycznych. Przy wyborze odpowiedniego materiału trzeba zastanowić się nad przeznaczeniem koca i nad tym, kto będzie z niego korzystał. Dla alergików najlepszym rozwiązaniem będą koce wykonane z materiałów naturalnych, które mogą być prane w pralce. Pledy, z których będą korzystać osoby uczulone na różne patogeny, powinny być również przewiewne, ponieważ pozwolą skórze oddychać. Jeśli koc ma być używany w sypialni lub jako narzuta, warto postawić na produkty jakości premium. Należy zwrócić tutaj uwagę na gramaturę koca, gęstość splotu oraz fakturę produktu. Pledy funkcjonujące w formie narzuty muszą posiadać wysoką gramaturę, ponieważ tylko wtedy będą odporne na zniszczenia.

Zastanawiając się, z czego wybrać koc, należy zwrócić też uwagę na gramaturę produktu, gęstość splotu oraz fakturę produktu.

Koce bawełniane

Bawełna stanowi idealną alternatywę dla koców wełnianych. Koce bawełniane są przyjemne w dotyku i stosunkowo ciepłe. Bawełna jest hipoalergiczna i zapewnia użytkownikowi odpowiednią przewiewność.

Koce syntetyczne

Koce, wytwarzane z materiałów syntetycznych, to produkty stosunkowo tanie. Ich główną wada jest brak przewiewności, a tym samym – możliwości odprowadzania wilgoci. Koce z materiałów syntetycznych zapewniają komfort cieplny, ale niestety sprawiają, że łatwo można się pod nimi spocić.

Koce wełniane i kaszmirowe

To najpopularniejsze produkty na rynku. Ze względu na fakt, że wełna jest włóknem naturalnym, zapewnia komfort cieplny i odpowiednią cyrkulację. Nie wywołuje podrażnień i jest przyjazna dla alergików. Pledy kaszmirowe to okrycia wyjątkowo przyjazne w dotyku. Wyróżniają się wysoką jakością i mogą ogrzać nawet lepiej niż koc wełniany. Do zalet koców kaszmirowych zalicza się także ich lekkość. Szeroka gama koców wełnianych i kaszmirowych marki Red Lychee dostępna jest w asortymencie sklepu koceo.pl. Do dyspozycji klientów są produkty o różnych wielkościach i wzorach, więc każdy znajdzie idealną dla siebie opcję.

Koce wełniane i kaszmirowe to najpopularniejsze produkty na rynku. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz