Koce i wiedza

Jaki rozmiar koca dla przedszkolaka?

Koc dla przedszkolaka powinien być nieco większy niż ten dedykowany dla niemowlaka. Kocyki dla maluchów muszą odpowiadać potrzebom rosnącego dziecka. Nie wolno zapominać o wyglądzie kocyka – nadruk z postaciami bajek z pewnością przypadnie do gustu maluchowi.

Koc dla przedszkolaka powinien być nieco większy niż ten dedykowany dla niemowlaka.

Jaki powinien być kocyk dla przedszkolaka?

Ciepły, polarowy kocyk to niezbędny element wyprawki przedszkolaka. Z pewnością przyda się podczas leżakowania. Kocyk jest potrzebny także na czas drzemki w domu, w trakcie ulubionych zabaw czy podczas wycieczek. Może pełnić również funkcję maty do zabawy oraz narzuty na dziecięce łóżko. Kocyk dla dziecka musi gwarantować bezpieczny i komfortowy sen. Najważniejsze jest to, aby kocyk dla przedszkolaka miał właściwości antybakteryjne, był przyjazny dla alergików oraz pochłaniał wilgoć.  Na lato warto wybrać przewiewniejsze materiały. Należy zwrócić uwagę także na jakość koca. Jeśli ma posłużyć na lata, to powinien być wytrzymały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia.

Koc dla przedszkolaka musi gwarantować bezpieczny i komfortowy sen.

Jaki rozmiar powinien mieć koc dla przedszkolaka?

Jeśli przedszkolak ma użytkować kocyk przez długi czas, to musi on być odpowiednio duży. Istotną kwestią jest to, aby kocyk odpowiadał wzrostowi dziecka i okrywał całe jego ciało. Przedszkolaki rosną szybko, a kocyk powinien rosnąć razem z nimi. Kocyk dla starszego dziecka powinien mieć wymiary 100×135 cm lub 110×140 cm. Świetnie sprawdzi się podczas popołudniowych drzemek, ale może też pełnić funkcję narzuty na dziecięce łóżko. Jeśli chodzi o materiał, to najczęstszym wyborem jest bawełna lub bambus.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka

Przy wyborze kocyka dla przedszkolaka należy mieć na względzie głównie bezpieczeństwo malucha. Kocyki powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. To produkty, które mają bezpośredni kontakt z delikatną skórą dziecka, dlatego musimy mieć pewność, że nie będą powodować żadnych podrażnień.

Koc dla przedszkolaka – gdzie kupić?

Producenci koców oraz specjalistyczne sklepy z artykułami dziecięcymi oferują bogaty wybór produktów dla przedszkolaków. Sklep internetowy Koceo proponuje kocyki dla dzieci ze stuprocentowej bawełny. Produkty występują w różnych rozmiarach i zdobione są ciekawymi motywami. Do dyspozycji klientów są także kocyki z wełny alpaki marki Red Lychee, które są gwarancją najlepszej jakości.

Sklep internetowy Koceo proponuje koce dla przedszkolaków ze stuprocentowej bawełny. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz