Koce i wiedza

Z czego kocyk dla noworodka?

Kocyk dla noworodka to niezbędny element wyprawki dziecięcej. Kocyki są wykorzystywane nie tylko do spania, ale przydają się również podczas spacerów. Najważniejsze, aby noworodkowi zapewnić komfort cieplny, ale jednocześnie nie doprowadzić do przegrzania.

Kocyk dla noworodka to niezbędny element wyprawki dziecięcej.

Jak bezpiecznie używać kocyka dla niemowląt?

Okrywając malucha kocykiem, należy mieć na uwadze zasady bezpieczeństwa:

  • połóż kocyk na wysokości ramion dziecka – główka dziecka powinna być zawsze odkryta,
  • nie pozwól, aby dziecku było za gorąco lub za zimno; kilka warstw lekkich koców to najłatwiejszy sposób kontrolowania ich temperatury (złożony koc liczy się jako dwie warstwy),
  • owiń dziecko ciasno i bezpiecznie, aby nie mogło się wykręcić lub naciągnąć kocyka na głowę.
Kocyk dla noworodka powinien posiadać właściwości antyalergiczne, być odpowiednio miękki i przyjemny w dotyku.

Różne rodzaje kocyków dla noworodka

Kocyk dla noworodka powinien posiadać właściwości antyalergiczne, być odpowiednio miękki i przyjemny w dotyku. Takie kocyki zapewnią maluchowi optymalny komfort, a ponadto będą całkowicie bezpieczne dla jego delikatnej skóry.

Bawełniane kocyki

Najpopularniejszy rodzaj koców dla noworodków. Wykonane są w 100% z bawełny, wspomagają przepływ powietrza, a dodatkowo izolują przed chłodem.

Koce z polaru

To produkty zazwyczaj wytwarzane z poliestru. Są łatwe w praniu, niezwykle przytulne, a także miękkie. Popularnością cieszą się kocyki z tkaniny minky, które są przewiewne i doskonale odprowadzają wilgoć.

Kocyki dziecięce dzianinowe

Popularny prezent dla noworodków lub na baby shower. Koce z dzianiny są nie tylko praktyczne i ciepłe, ale także wspaniale się prezentują.

Wełniane kocyki dla noworodka

Najczęściej wykorzystuje się je w wózkach dziecięcych. Naturalne włókna wełniane są termostatyczne, dlatego też zapewniają dziecku chłód latem i ciepło zimą.

Kocyk dla noworodka – gdzie kupić?

Bogaty asortyment kocyków dziecięcych posiada sklep internetowy Koceo. W ofercie dla takich maluchów przeważają kocyki bawełniane, które występują w różnych wzorach i kolorach. Koceo oferuje produkty najwyższej jakości ze stuprocentowej bawełny, które będą idealnym okryciem dla noworodka. Wyselekcjonowane materiały oraz precyzja wykonania kocyków dziecięcych, dostępnych w sklepie Koceo sprawia, że maluch będzie miał zagwarantowany idealny komfort cieplny.

Wyselekcjonowane materiały oraz precyzja wykonania kocyków dla noworodków, dostępnych w sklepie Koceo, sprawia, że maluch będzie miał zagwarantowany idealny komfort cieplny. (www.koceo.pl)

Napisz komentarz