Koce i wiedza

Jaki wymiar powinien mieć koc?

Wybór odpowiedniego koca jest niezwykle ważny. To on zapewnia nam komfort snu i pozwala się ogrzać w chłodne wieczory. Koc o idealnych rozmiarach powinien całkowicie zakrywać ciało i posiadać dodatkowy margines po każdej stronie. Odpowiednio dobrany koc rozgrzeje organizm w kilka minut.

Jaki wymiar powinien mieć koc?

Rozmiar koca to pomiar jego długości i szerokości. Właściwie nie istnieje uniwersalny rozmiar pledu. Jego wielkość jest ściśle powiązana z przeznaczeniem produktu. Rozmiar koca powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami użytkownika oraz jego wiekiem. Wymiary pledów powinny zależeć także od funkcji, jaką będą pełnić.

Wymiar koca powinien być podyktowany indywidualnymi preferencjami użytkownika oraz jego wiekiem.

Jak wybrać idealny rozmiar koca?

Wymiar koca należy dobierać pod kątem potrzeb użytkownika lub rozmiaru łóżka. Koce, którymi okrywamy się na co dzień, powinny mieć wymiary 140×200, 150×200 lub 160×200 cm. To standardowe wymiary koca jednoosobowego. Jeśli kocyk będzie użytkować dziecko, to jego wymiary powinny być mniejsze. Idealnym rozwiązaniem do wózka dziecięcego jest koc w rozmiarze 75×100 cm. Koc do okrycia na co dzień dla najmłodszych należy zakupić w rozmiarze 100×135 cm – takie wymiary mają najczęściej łóżeczka dziecięce. Jeśli pociecha śpi w kołysce, to tutaj wystarczający będzie rozmiar 40×90 cm. W sytuacji, kiedy koc będzie pełnił również funkcję narzuty na łóżko, lepiej wybrać większy produkt rozmiarze 200×220 lub 200×240 cm.

Wymiar koca należy dobierać pod kątem potrzeb użytkownika lub rozmiaru łóżka.

Koce w różnych rozmiarach – gdzie kupić?

Wiele sklepów posiada w swoim asortymencie różne rodzaje koców o rozmaitych rozmiarach. Koc można obecnie zakupić zarówno stacjonarnie, jak i w sklepie internetowym. Największym dostawcą koców i pledów w Polsce jest marka Koceo. W sklepie internetowym oferuje swoim klientom szeroka gamę koców, pledów i narzut o różnych rozmiarach. Kupujący mogą wybierać spośród standardowych rozmiarów koców, narzut oraz okryć dla dzieci. Mnogość dostępnych produktów sprawia, że każdy znajdzie idealną dla siebie opcję, która będzie spełniać jego indywidualne oczekiwania.

Kupujący w sklepie Koceo mogą wybierać spośród standardowych wymiarów koców, narzut oraz okryć dla dzieci. (fot. www.koceo.pl)

Napisz komentarz