Wraz z nastaniem chłodnych, zimowych wieczorów każdy z nas szuka dla siebie najlepszego sposobu na ogrzanie. To, jaki komfort cieplny uzyskamy dzięki otuleniu się kocem, uzależnione będzie od jego właściwości. Z kolei cechy poszczególnych produktów determinuje w dużej mierze surowiec użyty do ich produkcji.
Które koce uważa się za najcieplejsze?
Materiał, z którego wykonano pled, wpływa nie tylko na wygląd produktu, ale również na jego specyfikę i właściwości termoizolacyjne. Najczęściej w sprzedaży spotykamy koce wełniane, bawełniane, polarowe, akrylowe oraz produkowane z mieszanki kilku surowców. Krótka charakterystyka najpopularniejszych koców znajduje się poniżej.
Koce bawełniane
Na rynku dostępne są koce bawełniane o różnej gramaturze oraz wyroby z mieszanki bawełny i akrylu. To wytrzymałe pledy, które dodatkowo są odporne na rozciąganie. Jeśli powstały z bawełny o wysokiej gramaturze, będą ciężkie, ale za to wyjątkowo ciepłe. Warto pamiętać o tym, że bawełna nie uczula i dlatego też polecana jest alergikom.
Koce z materiałów syntetycznych
Koce polarowe należą do najmilszych w dotyku. Są łatwe do utrzymania w czystości i lekkie. Zapewniają użytkownikowi odpowiedni poziom ciepła, ale niestety słabo przepuszczają powietrze. Z kolei koce akrylowe są trwałe i odporne na zagniecenia. Ich wadą jest to, że niestety szybko się mechacą i nie zapewniają cyrkulacji powietrza. Dodatkowo słabo chłoną wilgoć.
Najcieplejszy koc z wełny
Koce produkowane z włókien wełnianych uważa się za najcieplejsze. Wykazują wysoką odporność na zniszczenia, chłoną wilgoć i zapewniają optymalny poziom przewiewności. Zawartość lanoliny we włóknach wełnianych sprawia, że nie przenikają do nich roztocza i inne patogeny. Z tego powodu koce wełniane chętnie wybierają alergicy. W poszukiwaniu najcieplejszych pledów wełnianych warto sięgnąć po produkty marki Red Lychee. To koce najwyższej jakości o wyjątkowych właściwościach. Asortyment tej marki jest dostępny w sklepie internetowym koceo.pl.